تبلیغات
آموزش حرفه ای کامپیوتر و شبکه - آشنایی با دوره های آموزشی شرکت سیسکو CISCO

آموزش حرفه ای کامپیوتر و شبکه

به وبلاگ گروه Persiansec خوش آمدید

 

  
 
  
. با کلیک روی ستاره ها به وبلاگ امتیاز دهید 

www.persiansec.com

سه شنبه 16 آذر 1389

آشنایی با دوره های آموزشی شرکت سیسکو CISCO

نویسنده: Soheil n   طبقه بندی: Network،  Cisco،  IT، 

 

آشنایی با دوره های آموزشی شرکت سیسکو

سطوح و گرایش ها


اولین قدم برای آغاز دوره های سیسکو مدرک CCENT جهت بدست آوردن جایگاه همکار و اخذ مدرک CCNA یا همان گواهینامه همکار شرکت سیسکو می باشد.

 مدارک رده همکار(Associate) شرکت سیسکوشامل دو مدرک1- CCNA و 2-  CCDA می باشد، مدرک سی سی ان آ جهت بهره برداری از شبکه ها می باشد و مدرک سی سی دی آ جهت طراحی شبکه ها می باشد.برای کسب این سری از مدارک می توان به صورت مستقیم و بدون کسب مدرک CCENT  اقدام نمود .

 شما می توانید این طور تصور نمایید که مدارک سطح Associate یا همان مدارک سطح همکار در حقیقت دوره کار آموزی شما یا دوره ی پایه ای جهت بدست آوردن مدارک شبکه می باشد.

 

مدارک عمومی : سه سطح از مدارک

 

مدارک شرکت سیسکو در سه سطح مختلف به دانشجویان و علاقمندان عرضه می گردد و لازمه حضور در سطوح بالاتر گذراندن سطح قبلی می باشد.


مدارک سطح همکار شرکت سیسکو( Associate) : مرحله اول در شبکه های سیسکو با این سطح آغاز می گردد، بعلاوه در این سطح یک مدرک موقتی برای آن دسته از افرادی که با تجارب شغلی کوچکتری در ارتباط می باشند به نام مدرک CCNET در نظر گرفته شده است . همانطور که در بالا ذکر کردیم مدارک سطح همکار در حقیقت آغاز کار با شبکه می باشد و دانشجویان این دوره ها در حقیقت کار آموز محسوب می شوند.

 

مدارک حرفه ای شرکت سیسکو ( Professional) : این سطح از مدارک ، مدارک تکمیلی شرکت سیسکو محسوب می شوند و دارنده این مدارک در رده نیروهای متبحر و ماهر محسوب می گردند.

 

مدارک تخصصی شرکت سیسکو (Expert) : دست یابی به این سطح از مدارک شرکت سیسکو بالاترین مرحله برای متخصصین و افراد حرفه ای در شبکه می باشد و افراد پس از اخذ این گواهینامه به عنوان متخصص واستاد محسوب می گردند.

مدارک عمومی :شش مسیر مختلف

 


شرکت سیسکو طیف وسیعی از مدارک را به دانشجویان عرضه می دارد که آنان می توانند با کسب هر یک از این مدارک دانش خود را در گرایش و تکنولوژی های متفاوت گسترش دهند ، همچنین افراد با کسب هر یک از این مدارک می توانند موقعیت های شغلی مناسبی بدست آورند.

 

مسیر یابی و سویئچینگ(Routing and Switching): این مسیر برای افرادی طراحی گردیده است که که روتر ها و سویئچ های شرکت سیسکو را در شبکه های LANو WAN پیکر بندی و پشتیبانی می نمایند.

 

طراحی (Design) : این مسیر برای افرادی طراحی شده است که قصد دارند در امر طراحی شبکه ها ، حرفه ای شوند و تصمیم بگیرند که چه تجهیزات و تکنو لوژی هایی و به چه صورتی در شبکه های محلی و شبکه های گسترده به کار روند.

 

امنیت شبکه(Network Security) : این دوره ها برای افرادی طراحی شده است که علاقمند به طراحی و پیاده سازی شبکه های ایمن مبتنی بر تجهیزات شرکت سیسکو می باشند.

 

ارائه خدمات (Service Provider) : این دوره ها جهت آموزش کار حرفه ای با زیر ساخت های شبکه و راه حل های دسترسی در شبکه ها و محیط هایی که کاملا مبتنی بر تجهیزات سیسکواست ، و با توجه خاصی به طیف تجهیزات ارتباط از راه دور این شرکت طراحی گردیده اند.

 

ذخیره سازی تحت شبکه (Storage Networking): این دوره برای تربیت نیروی حرفه ای جهت پیاده سازی راه حل های ذخیره اطلاعات در زیر ساخت شبکه های گسترش یافته و با استفاده از چندین روش انتقال در نظر گرفته شده است.

 

صدا ( Voice) : این دوره ها نیروهای حرفه ای شبکه را به سمت راه اندازی و نگهداری راه حل های انتقال صوت بوسیله شبکه ( VOIP) هدایت می نماید.


General Certifications

Certification Paths

Entry-Level

Associate

Professional

Expert

Routing & Switching

CCENT

CCNA

CCNP

CCIE Routing & Switching

Design

CCENT

CCNA & CCDA

CCDP

CCDE

Network Security

CCENT

CCNA Security

CCSP

CCIE Security

Service Provider

CCENT

CCNA

CCIP

CCIE Service Provider

Storage Networking

CCENT

CCNA

CCNP

CCIE Storage Networking

Voice

CCENT

CCNA Voice

CCVP

CCIE Voice

Wireless

CCENT

CCNA Wireless

CCNP Wireless

CCIE Wireless

همانطوریکه در جدول فوق ملاحظه می فرمایید دوره های آموزشی سیسکو در چندین شاخه و هر کدام در چند سطح مختلف ارایهمیشوند .اولین سطح آموزشی برای تمامی شاخه های سیسکو Entry-Level

میباشد .دوره آموزشی این سطح به نام CCENT تعریف می شونددر این سطح دوره های آموزشی CCNA،CCNA SecurityوCCNA VoiceCCNA WirelessوCCDA ارایه میشوند . دوره های آموزشی سیسکو با نامProfessional شناخته میشود. .این سطح شامل دوره های CCNP وCCDP وCCSP وCCVP وWirelessCCNP می باشد.

سطح چهارم که آخرین سطح آموزشی دوره های سیسکو می باشدبا عنوان Expert معرفی می شود .بجزشاخه Design بقیه شاخه ها در این سطح شامل مدرکCCIE می شوند .

معرف دوره های اموزشی شاخه Routing, Switching

(CCENT): این مدرک دروازه وودی برای تمامی شاخه هی آموزشی سیسکو میباشد. دارنده این مدرک توانایی نصب و پیاده سازی و عیبیابی شبکههای کوچک خواهند داشت . سیلابس آموزشی این دوره شامل مفاهیم اولیهشبکهآشنایی با تکنولوژی های WAN مفاهیم اولیه شبکه های بیسیم و امنیت شبکه ، مقدمات RoutingوSwitching و پیکر بندی شبکه های ساده می باشد.

(CCNA):این مدرک بیانگر توانایی شخص در نصب ،پیکر بندی ،پیادهسازی و عیب یابی شبکه های در مقیاس متوسط ،در زمینهRouting، Switching و شبکه های با ارتباطات راه دهد که از سرویس های مخابراتی استفادهمیکنند می باشد .استاندارد آموزشی این دوره شامل پروتکل های Routing (RIP وEIGRP وOSPF ) پیاده سازی شبکه های Frame Relay وAccess Control List می باشد

برای دریافت این مدرک دو راه حل وجود دارد .

راه حل اول :شرکت در آزمون شماره 640-802 CCNA

راه حل دوم :گذراندن آزمون های 640-822 ICND1و 640-816 ICND2

: (CCNP) داشتن این مدرک بیانگر مهارت و توانایی تشخیص در نصب و راه اندازی و عیب یابی شبکه های LAN و WAN با تعداد حداقل 500 node میباشد . در این دوره مفاهیم اصلی و حرفه ای switching ,Routing وپیاده سازی پروشکل ها و امکانات مختلف موجود درSwitch, router بیان می شود .همچنین آشنایی با شاخه های دیگر سیسکو همچون Securityو service provider wirelessو voice از مباحثدیگر این سطح آموزشی می باشد . در قسمت دوم مباحثمربوط به service providerو security شامل آموزش عملی نیز می باشند.

جهت دریافتاین مدرک نیز دو راه حل وجود دارد :راه حل اول شرکت در آزمون های ،642-901BSC

642-812BCMSN ،642-825ISCW ،642-845ONT میباشد . در راه حل دوم با گذراندن سه آزمون 642-842composite ،642-825ISCW ،642-845ONT

(CCIE):این مدرک با لاترین و تخصصی ترین مدرک دوره های آموزشی سیسکو می باشد . جهت دریافت این مدرک دو آزمون توسط داوطلبین باید گذرانده شونده آزمون اول CCIE می باشد.

شیوه برگزاری این آزمون همانند آزمونهای CCNAو CCNP میباشد که توسط شرکت VUE برگزار میشود.

آزمون دوم CCIE LAB میباشد .این آزمون که توسط شرکت سیسکو برگزار می شود به عنوان سخت ترین آزمون تخصصی  IT در دنیا شناخته شده است و تعداد افراد معدودی موفق به گذراندن این آزمون میشوند به دارندگان این مدرک یک شماره 5 رقمی توسط شرکت سیسکو ارایه می شود که این افراد با این شماره شناسایی میشوند. این افراد شانس دریافت بالاترین موقعیت های شغلی شبکه با بالاترین حقوق و مزایا را خواهند داشت.


www.skylark.mihanblog.com

 • برچسب ها: مدارک سیسکو CISCO،  
 • Persian Security

  مطالب نوشته شده در این وبلاگ  بعضاً  از منابع دیگری گردآوری شده

() نظرات
                                           رفتن به بالای صفحه
آمار وبلاگ

 • تاریخ افتتاح بلاگ:   1388/7/1
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بروز رسانی :
 • آخرین بازدید :

 

سرویس و نگهداری در کل کشور


جستجوی پیشرفته

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت