تبلیغات
آموزش حرفه ای کامپیوتر و شبکه - اخذ مدارک بین المللی شرکت مایکروسافت Microsoft (قسمت اول)

آموزش حرفه ای کامپیوتر و شبکه

به وبلاگ گروه Persiansec خوش آمدید

 

  
 
  
. با کلیک روی ستاره ها به وبلاگ امتیاز دهید 

 

microsoft certificateاین مدارك كه به مجموعه آنها (Microsoft Certified‏‏ Professional) ‏MCP گفته می‌شود. طی امتحانات استانداردی، به افرادی داده می‌شود كه در به كارگیری یا پیاده كردن یكی از محصولات یا فناوری‌های مایكروسافت مهارت كافی كسب كرده‌اند. كسب این مدارك، نشان دهنده آن است كه صاحب مدرك در به كارگیری آن محصول، محصولات یا فناوری‌ها از نظر شركت مایكروسافت تخصص كافی دارد. از سوی دیگر، صاحب مدرك می‌تواند به بعضی اطلاعات فنی موجود روی سایت مایكروسافت دسترسی مستقیم داشته باشد. مایكروسافت صاحبان این مدارك را به كنفرانس‌ها و سمینارهای فنی خود دعوت می‌كند و مجله‌ای را هم ویژه این افراد منتشر می‌كند.

انواع مختلف این مدارك كدامند؟


• مدرك MCSA: مدرك ‏System Administor‏ Microsoft Certified‏ به افرادی داده می‌شود كه در زمینه مدیریت شبكه و محیط‌های سیستمی مبتنی بر سیستم عامل‌های ویندوز، مهارت كافی داشته باشند.

یا گواهینامه مدیریت سیستمهای مایكروسافت،مهر تأییدیست بر این امـر كه دارنده آن دارای توانائی مدیریت كلیه شبکه ها و محیطهای شبکه مبتنی بر ویندوزهای مایکروسافت را دارا می باشد. مدرک MCSA که از اکتبر سال 2001 ارائه شده است لغب پرطرفدارترین مدرک مایکروسافت را به خود گرفته است. این مدرک شامل دو گرایش MCSA: Messaging و MCSA: Security می باشد.این مدرک در حقیقت پاسخگوی این رشد فراگیر بوده و برای آن دسته از متخصصینی طراحی شده است كه محیطهای شبكه بنا شده بر platform های windows 2003 و windows.net server موجود مایكروسافت را راه اندازی، مدیریت و عیب یابی می نمایند. مرحله راه اندازی شامل نصب و تنظیم بخشهای مختلف سیستمها و بخش مدیریت شامل مدیریت و پشتیبانی سیستمها می باشد. البته این افراد مشخصاً شبكه ها و سیستمهای جدیدی را به عنوان بخشی از وظایف خود، آنگونه كه از افراد دارای گواهینامه MCSE انتظار میرود راه اندازی نمی نمایند ، به علاوه MCSA ها لزوماً نباید در بخش طراحی شبكه ( مانند MCSE ) فعالیت نمایند. بلكه این گواهینامه به متخصصین تكنولوژی اطلاعات (IT ) عرصه رقابت جدیدی را در دنیای تجاری همواره در حال تغییر امروز، با ارزشگزاری بر نقش مدیریت سیستمها در شبكه های كامپیوتری معرفی می نماید. این گواهینامه، این توانایی را به صاحبان صنعت می دهد كه افراد تأیید شده با مهارتهای مناسب برای اداره و مدیریت موفقیت آمیز شبكه را شناسائی نمایند.

:: تعداد امتحانات: 4

(MCSA on windows 2003 ) برای متخصصین تكنولوژی اطلاعاتی است ( IT ) كه به طور ایده آل در محیطهای شبكه پیچیده كامپیوتری با اندازه متوسط تا بزرگ مشغول به كار می باشند.افراد داوطلب دریافت این گواهینامه باید در مجموع چهار امتحان شامل سه امتحان اصلی ( Core ) و یك امتحان انتخابی ( Elective ) را با موفقیت پشت سر بگذارند. این امتحان انتخابی شامل امتحانات compTIA نیز میگردد.(Network+/A+)

افراد داوطلب باید دارای 6 تا 12 ماه تجربه در راه اندازی و مدیریت یك سیستم عامل رومیزی ( Desktop Operating System ) و نظارت بر ساختار اصلی - Network Infrastructure یك شبكه موجود باشند. این امتحانات مهارت های مدیریت شبكه، مهندسی شبكه، مدیریت سیستم، مهندسی تكنولوژی اطلاعات، مدیریت اطلاعات سیستم، تكنسین شبكه و متخصص پشتیبانی فنی را تحت پوشش قرار میدهند.
اگر چه مدرك MCSA مدرکی مستقل محسوب میگردد اما با گذراندن سایر آزمونهای لازم می توان به گواهینامه MCSE 2003 نیز در كنار آن دست یافت.MCSE ، که مهمترین مدرک مایکروسافت در زمینه شبکه می باشد بیانگر تسلط كامل به طراحی و پیاده سازی سیستمهای مربوط به شبكه های Windows2003 و محصولات دوره های Back office می باشد و جهت آندسته از افرادی طراحی شده است كه توانائی آنالیز نیازهای تجاری یك ارگان را دارا بوده و قادر به طراحی و راه اندازی ساختار شبكه برای راهكارهای تجاری مبتنی بر سیستم عاملهای مایكروسافت و نرم افزار Server مایكروسافت باشند.این مدرك برای مهندسان سیستم، مهندسان پشتیبانی فنی، تحلیلگران سیستم، تحلیلگران شبكه و مشاوران فنی مناسب است و نشانه حداقل یک سال تجربه کار راه اندازی و مدیریت شبکه های مایکروسافتی درابعاد متوسط تا بزرگ می باشد.

:: تعداد امتحانات: 7

(MCSE on windows 2003 ) برای متخصصین تكنولوژی اطلاعاتی است ( IT ) كه به طور ایده آل در محیطهای شبكه پیچیده كامپیوتری با اندازه متوسط تا بزرگ مشغول به كار می باشند.افراد داوطلب دریافت این گواهینامه باید در مجموع هفت امتحان شامل پنج آزمون اصلی ( Core ) و دو امتحان انتخابی ( Elective ) را با موفقیت پشت سر بگذارند. این امتحان انتخابی شامل امتحانات compTIA نیز میگردد.(Network+/A+)
مدرک MCSE دارای دو گرایش زیر می باشد
MCSE 2003 : Security
MCSE 2003 : Messaging

• مدرك MCDBA: مخفف عبارت Database Administrator Microsoft Certified به مدیران پایگاه داده‌های (SQL DATABASE) اختصاص دارد. كه به طراحی، پیاده سازی و مدیریت این كارگزار (Server) مشغولند. در حال حاضر، این مدرك روی SQL Server 2005 ارائه می‌شود.


• مدرك MCT: دارندگان مدرك Microsoft Certified Trained، استادانی هستند كه از سوی مایكروسافت، برای تدریس و آموزش دوره‌های مایكروسافت تاییده شده‌اند. برای دریافت این مدرك باید یكی از دیگر مدارك MCP را داشت.


• مدرك MCAD: كه مخفف عبارت Microsoft Certified Application Developer می‌باشد. مدركی است برای كسانی كه از فناوری‌های مایكروسافت برای توسعه و نگهداری برنامه‌های كاربردی، برنامه‌های تحت وب و سرویس‌های داده ایاستفاده می‌كنند. افرادی كه به XML یا.NET تسلط دارند و از آنها برای ارائه برنامه‌های مختلف استفاده می‌كنند. در این گروه قرار می‌گیرند. كسانی كه برای دریافت این مدرك، نامزد می‌شوند باید یك یا 2سال تجربه در این زمینه داشته باشند. برنامه نویسان، تحلیلگران برنامه و تولیدكنندگان نرم‌افزار می‌توانند برای كسب این مدرك اقدام كنند.• مدرك MCSD: دارندگان مدرك Microsoft Certified Solution Develper افرادی هستند كه با فناوری‌ها، سیستم‌های عامل و معماری ویندوز، راهكارهای مناسبی را برای صاحبان صنایع و تجارت طراحی كرده و توسعه می‌دهند. دست كم یك تجربه 2ساله كاری برای خواستاران این مدرك لازم است. مهندسان نرم‌افزار. تحلیلگران و تولیدكنندگان برنامه‌های كاربردی و مشاوران فنی كسانی هستند كه داشتن این مدرك را به آنها توصیه می‌كنیم.مدرک (MOS (Microsoft Office Specialist به كسانی داده می‌شود كه در كار با مجموعه نرم‌افزارهای Office یعنی Word,Excel, outlook,powerpoint, Access و MS project مهارت كافی داشته باشند. از آنجا كه مجموعه Office در بیش از 100كشور و با 18 زبان در اختیار كاربران قرار می‌گیرند. MOS را فراگیرترین مدرك مایكروسافت دانست. بد نیست بدانید كه ماهانه 32هزار نفر در سراسر دنیا این مدرك را دریافت می‌كنند.
•  مدرك Microsoft Office Specialist Master Instructor این مدرك به كسانی داده می‌شود كه برای تدریس بخش‌های مختلف Office مهارت كافی داشته باشند. خواستاران این مدرك باید دست كم از 2 سال تجربه تدریس این نرم‌افزارها بهره مند باشند.


گرد آورنده: Soheil_n

() نظرات
                                           رفتن به بالای صفحه
آمار وبلاگ

  • تاریخ افتتاح بلاگ:   1388/7/1
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بروز رسانی :
  • آخرین بازدید :

 

سرویس و نگهداری در کل کشور


جستجوی پیشرفته

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت